З 6 травня по 08 серпня 2016 року в бібліотеках Славутського районну проходили перший та другий етапи обласного конкурсу юних дарувань «Кобзарики». Організаторами конкурсу є управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації, обласна бібліотека для дітей імені Т.Г. Шевченка. В конкурсі взяли участь 45 дітей читачів. З них 20 дітей - віком від 6 до 10 років і 25 - віком від 11 до 15 років.
13 червня до нашої бібліотеки завітали учні загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів № 6 на годину спілкування «Українські народні страви». Гостями заходу були місцева письменниця та поетеса Зоя Стрихарчук та народознавець Марія Караван.
Бібліотека – це книжковий храм, джерело ідей і скарбниця думок, що прокладають нам стежку в майбутнє. Сьогодні важко уявити наше життя і життя наших дітей без книг. Книга приходить до кожного з нас у дитинстві. І тому дуже важлива перша зустріч дитини з книгою, з бібліотекою.
9 червня в рамках літніх читань у читальній залі районної бібліотеки для дітей відбулася цікава пізнавальна гра у формі інтелект-кафе "Я пізнаю світ”. Мета заходу полягала в ознайомленні учнів з довідковою літературою, що дало їм змогу проявити свої творчі та розумові здібності. Учасниками гри стали учні 6 класу ЗОШ №6, які поділилися на дві команди – "Розумні та красиві" і "Джентльмени удачі”.
Під такою назвою у бібліотеці проведена година спілкування про правила дорожнього руху. У заході взяли участь учні 2 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6.
У Славутській районній бібліотеці для дітей стартують літні читання. 3 червня на свято-розваги «Розпочалися канікули - нам сумувати ніколи!» завітали наші читачі, дітки з НВО №2 табір «Соняшник» разом зі своїми вчителями.
Літні канікули надають дітям безліч вільного часу для відпочинку і розвитку. Літо – час ігор, розваг, свободи у виборі занять, це найкраща пора, коли діти мають чудову нагоду поринути у світ літератури, познайомитись з творчістю нових для них письменників, відкрити нових героїв, пізнати світ за допомогою книги та отримати насолоду від читання.
У травні, у дні весняного буйно цвітіння приходить до нас свято Перемоги, свято «зі сльозами на очах» ... Свято Перемоги – особливе свято – величне, вистраждане… Подвиг героїв – переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як й наша щира та безмежна вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю та свободу країн Європи.
Немає, мабуть, людини, байдужої до квітів, бо саме вони володіють здатністю розрадити людину, коли їй важко, піднести настрій, втішити... Квіти пробуджують у нас людяність, щирість, сердечність і доброту. Вони є виявом гарного ставлення до того, кому призначені.